Menu

Verslas

AKTUALI INFORMACIJA VERSLUI DĖL KORONAVIRUSO


Pasaulyje sparčiai plintantis Koronavirusas (COVID-19) kelia iššūkius verslui: keičiasi įprasta įmonių veikla, darbo organizavimo principai. Šioje skiltyje jūs rasite valstybės institucijų skelbiamas naujienas ir verslui aktualią informaciją.

Dėl konsultacijų jus galite kreiptis į VšĮ IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centro

Daugiau informacijos rasite centro naujienų skiltyje.

PAGALBA VERSLUI IR SAVARANKIŠKAI DIRBANTIEMS:

Visa aktuali informacija apie Valstybinės mokesčių inspekcijos, Sodros, Užimtumo tarnybos bei INVEGA taikomas pagalbos priemones – vienoje vietoje.

 • Subsidijos prastovų laikotarpiu:
  Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu darbdaviui paskelbus prastovą, darbuotojams, kuriems yra paskelbta prastova, mokamas ne mažesnis nei minimalus mėnesio atlyginimas, kurį iš dalies kompensuos valstybė. Dėl subsidijos skyrimo kreiptis į Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamentą, kurio veiklos teritorijoje registruota darbdavio buveinė.
   
 • Palūkanų kompensavimas:
   100 proc. palūkanų kompensacija paskolos mokėjimo atidėjimo laikotarpiu. Dėl palūkanų kompensacijų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai turi kreiptis tiesiogiai į INVEGA ir užpildyti paraišką. Instrukcijas, kaip tai padaryti galima rasti čia. Dėl paskolos besikreipianti įmonė turi būti Juridinių asmenų registrui pateikusi finansines ataskaitas už 2018 ir 2019 metus.
 
 • Paskolos labiausiai nukentėjusiems verslams:
   Apyvartai nukritus daugiau kaip 30 proc., SVV gali gauti 100 proc. valstybės lėšomis finansuojamas lengvatines paskolas be užstato. Maksimali paskolos suma gali siekti iki 1 mln. Eur padengti būtinąsias išlaidas, reikalingas veiklos tęstinumui užtikrinti. Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai dėl paskolų gali kreiptis į sutelktinio finansavimo platformą „FinBee Verslui“.
   
 • Mokesčių atidėjimas ir kitos lengvatos:
  Galimybė verslui atidėti visų mokesčių mokėjimą. Mokesčių mokėtojai, kurie yra įtraukti į nukentėjusių sąrašą, ir kuriems nuo kovo 16 d. iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir du mėnesius po jos, atsiras mokėtinų mokesčių, atidėjimas bus automatiškai, be prašymo. Kiti verslininkai gali kreiptis į mokesčių administratorių pateikę formą per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai). Informaciją apie kitas VMI lengvatas rasite čia.
 
 • Išmoką dirbantiems savarankiškai:
  Savarankiškai dirbantys asmenys, kurie neturi darbo santykių ir negauna darbo pajamų, gali pretenduoti į 257 eurų fiksuoto dydžio išmoką už mėnesį. Daugiau informacijos rasite čia. Taipogi savarankiškai dirbantiems asmenims leista atidėti PSD įmokų mokėjimą.
 

Aktualiausios nuorodos:

Card photo created by freepik - www.freepik.com

Tel. (8 386) 70 160

VšĮ IAE regiono verslo ir
turizmo informacijos centras
Taikos pr. 7, LT-31107 Visaginas