Renkant pavadinimą Visaginui buvo svarstoma daug variantų: Aušrinė, Broluva, Galiūnai, Drauguva ir t.t. Idealus variantas atrodė Atomava, nes tokį pavadinimą galima ištarti bet kokia kalba, tačiau vėliau buvo nuspręsta miestą vadinti Sniečkumi Antano Sniečkaus, Lietuvos SSR funkcionieriaus, garbei. Nuo 1992 m. buvo priimtas sprendimas vadinti miestą Visaginu dėl netoliese esančio ežero su analogišku pavadinimu.
Visaginas – kadaise garsėjęs Ignalinos atomine elektrine, kuri yra 6 km nutolusi nuo miesto. 1984 m. buvo paleistas pirmasis reaktorius, o 2009 m. IAE buvo uždaryta, tačiau netoli jos planuojama statyti naują Visagino atominę elektrinę.
Nepriklausomybės laikotarpiu mieste buvo pradėti rengti kantri muzikos festivaliai, kurie sulaukė didelio populiarumo visame pasaulyje bei pritraukė labai daug tokio muzikos stiliaus gerbėjų.
Visagine yra maldos namai tiek katalikams, tiek stačiatikiams, nes statantis IAE į miestą atvyko labai daug specialistų, statybininkų iš Rusijos, todėl Visaginas iki šiol lieka rusakalbių gyventojų miestu, kurį sudaro net 52,16 proc. rusų, 9,89 proc. baltarusių, 9,32 proc. lenkų ir tik 18,27 proc. lietuvių.
Nuo 1995 m. Visagine įvestas tiesioginis Vyriausybės valdymas ir tais pačiais metais buvo gautos miesto teisės, o po metų 1996 m. buvo patvirtintas Visagino kaip savarankiško miesto herbas.
Apie Visaginą
Tel. (8 386) 70 160
VšĮ IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centras Taikos pr. 7, LT-31107 Visaginas