IAE regiono verslo inkubatorius įgyvendino projektą „tautinių mažumų edukacinių programų kūrimas“

IAE regiono verslo inkubatorius 2014 m. gruodžio 04 d. baigė įgyvendinti projektą „Tautinių mažumų edukacinių programų kūrimas“, finansuoto IAE eksploatavimo nutraukimo fondo lėšomis. Projekto pagrindinis tikslas – padėti tautinių mažumų bendruomenėms sukurti edukacines programas, kurios gali tapti turistų traukos objektu.

Projekto įgyvendinimo metu 15 Visagino tautinių mažumų bendrijų bei meninių kolektyvų atstovai dalyvavo mokymo kursuose „Edukacinių programų kūrimas ir reklamavimas“. Per mokymus buvo kalbėta apie tai kas yra edukacinė programa, kaip ją sukurti (scenarijus, tikslinė grupė ir pan. ), kur ir kaip reklamuoti, kaip pritraukti turistų ir interesantų srautą. Antrą mokymų dieną vyko „Paukščių kaime“, Ignalinos rajone, kur dalyviai galėjo praktiškai pamatyti kaip vykdomos edukacines programos, iš kokių dalių programa yra sudaroma, taip pat dalyviai bendravo su „Paukščių kaimo“ savininkais, susižinojo jų sėkmės istoriją, įsigijo vertingos patirties.

Šiuo metru kelios tautinės bendrijos bando rengti savo edukacines programas, tikimės kaip greitu metu programos bus pristatytos bendruomenei.

Tautinių mažumų bendruomenėms nuolat trūksta lėšų iniciatyvų įgyvendinimui, bet jie yra reikšminga Visagino turizmo plėtros strategijos dalis, todėl tikimės tęsti tokio pobūdžio projektų tradiciją. Planuojame kitais metais parengti paraišką finansuoti lankstinukų, reklaminių filmukų ir stendų, skirtų edukacinių programų reklamavimui, gamybos išlaidas.