Menu

Ekskursija po (ne)tipinį Visaginą


Visagino vaizdai, kaip ir pats miestas – neįprasti. Tolumoje tarp siūbuojančių pušų įsiterpusi sovietinių blokinių gyvenamųjų namų virtinė, o miesto erdvė atsiveria per nesuskaitomą daugybę subtiliai išsikerojusių praėjimų.

Žingsniuojant tris miesto mikrorajonus sujungiančia Sedulinos alėja pereiti visą  miestą užtrunka vos apie 20 minučių. Tačiau miesto patyrimas viršija šias 20 minučių. Skirtingai nei šalia tyvuliuojančio Visagino ežero krantai, miestas išsiskiria savo istoriniu ir architektūriniu gyliu. Visaginas persmelktas nykstančių branduolinės energijos ambicijų, sovietinės urbanistikos pažangos prisiminimais bei nūdienos trintimis. Daugialypė miesto dvasia įkūnyta jo architektūroje, kurioje tipiški skirtingoms Sovietų Sąjungos regionams būdingi pastatai kuria išskirtinį miesto audinį. Ekspresyvios architektūrinės formos bei kintantys tūriai trina ribą tarp miesto ir gamtos, o Ignalinos atominė elektrinė dunkso tarsi daugialypis fonas.

VšĮ „Urbanistinės istorijos“ drauge su architektu Martynu Germanavičiumi, choreografe Ula Liagaite ir kuratoriumi Tautvydu Urbeliu kviečia pasivaikščiojimui po Visaginą. Ši ekskursija žymės svarbią architektūrinio ir meninio tyrimo apie miestą ir jo architektūrą fazę. Pasivaikščiojimas sulies
(ne)tipinės architektūros analizę su šiuolaikinio šokio ir atliekamais garso pasirodymais. Eidami per miestą, bandysime suprasti ir patirti, kaip viešosios erdvės veikia mūsų judėjimą, kūnus ir miesto suvokimą, kaip architektūra gali perteikti praeitį ir kaip mes galime įvertinti šiuos įkūnytus pasakojimus. Taip pat turėsime galimybę pamatyti judesio dirbtuvėse sukurtas choreografines intervencijas. Mėginsime susipažinti su Visagino istorija bei pasiūlyti dabartinės situacijos interpretaciją.

Turas su gidu sustiprins įsitikinimą, jog judesys yra integrali miesto dalis – pradedant nuo aikštes ir kampus kertančių gyventojų, baigiant renovacijų projektais ir griovimo procesais. Miestas kuria savo ritmą, o mes bandysime jį išanalizuoti ir sukurti Visagino įkvėptą choreografiją. Praeities ir dabarties ritmai konstruos mūsų daugialypį bendravimą su miestu.

Ekskursijos „(Ne)tipinė architektūra kaip įvykis“ pradžia rugsėjo 19 d. 15:00 val. Draugystės g. 10, (mažasis amfiteatras prie apleistos mokyklos pastato).
 
Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu hello@urbanstories.lt

Daugiau informacijos čia.

Projektą „(Ne)tipinė architektūra kaip įvykis“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.
Projekto draugai: Visagino kultūros centras, VšĮ IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centras.

Tel. (8 386) 70 160

VšĮ IAE regiono verslo ir
turizmo informacijos centras
Taikos pr. 7, LT-31107 Visaginas