Menu

(Ne)tipinės architektūros fotografijos dirbtuvės Visagine su Norbert Tukaj

Liepos 31 - rugpjūčio 1 d. architektūros fotografas Norbert Tukaj praktinėse architektūros fotografijos dirbtuvėse padės pajausti Visagino architektūrinį charakterį - išskirtiniu žvilgsniu pamatyti ir užfiksuoti (ne)tipinių Visagino pastatų ir erdvių išraiškingumą nuo konteksto iki detalės.

Visaginas - tai ne tik Visagino Country ar Ignalinos atominės elektrinės miestas palydovas, bet unikalus tipinės ir nestandartinės vėlyvojo sovietinio modernizmo architektūros ir pažangaus urbanizmo parkas. Tai miestas, kuris XX a. 8-ajame dešimtmetyje buvo planuojamas laikantis vientisos architektūrinės koncepcijos, kuri tolygiai pasiskirstė per visus tris mikrorajonus. Tai bene kompaktiškiausias Lietuvos miestas, sąmoningai neturintis nuosavų namų, nes įterptas į miško teritoriją prie Visagino ežero.

Didžiulės ambicijos sukurti išskirtinę aplinką iš skirtingų kultūrų atvykusiems žmonėms ir dabar matomos urbanistiniame miesto audinyje bei architektūros sprendimuose: daugybė mažosios architektūros elementų, dosnios viešosios erdvės, skirtingi tipiniai gyvenamieji namai, sujungti į nestandartinius darinius, unikalūs Kauno architektų projektuoti visuomeniniai pastatai, išsaugotas natūralus reljefas ir miško masyvai. Visi šie aspektai kuria koliažiško, bet vizualiai vieningo miesto įspūdį.

45-ąjį gimtadienį švenčiantis Visaginas, patyręs nemažai sociokultūrinių lūžių, pastebimai pakito ir fizinėje erdvėje, kurią papildė nauji sluoksniai: be originalių objektų ir nebaigtų realizuoti sumanymų, atsirado priestatai, pakito spalvinė gama, raštai ir tekstūros, objektai renovuojami, pertvarkomi naujai funkcijai arba pašalinami. Visaginui tarytum trūksta stiprios architektūrinės vizijos, vienijančios praeitį, dabartį ir ateities projektus. Dėl šios priežasties sparčiai nyksta saviti elementai, nusakantys vietos charakterį. Atsižvelgiant į tai, aktualu atskleisti miesto architektūros ir urbanistinio audinio kultūrinę vertę. Dviejų dienų architektūros fotografijos dirbtuvės Visagine - tai galimybė įžvelgti kasdienybėje nublankusių objektų, elementų ir erdvių grožį.

Architektas ir fotografas Norbert Tukaj įamžina įvairių laikotarpių pasaulio ir Lietuvos miestų architektūrą. Jis yra vietos ir tarptautinių parodų dalyvis, viešų paskaitų apie architektūrą fotografijoje lektorius ir pagrindinis leidyklos LAPAS architektūros gidų fotografas. Norbert Tukaj neabejingas ir socmodernizmo architektūrai, kuriai buvo skirtos jo kelios autorinės parodos: „Pasislėpę pastatai“ (2018) Nidos meno kolonijoje, „Reikėjo vakar“ (2019) Šiuolaikinio meno centre, „Paralelė“ (2019) architektūros galerijoje „Nulinis laipsnis“.

Kviečiame registruotis į architektūros fotografijos dirbtuves Visagine iki liepos 26 d. Registracijos forma: forms.gle/Aiwv6LXi2P7A7mxt6

Daugiau informacijos: facebook.com/events/278675363409229

Architektūros fotografijos dirbtuvės yra pirmoji projekto „(Ne)tipinė architektūra kaip įvykis“ dalis. Atrinktos dalyvių fotografijos taps parodos ir virtualaus Visagino architektūros gido dalimi.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė. Projektą įgyvendina VšĮ „Urbanistinės istorijos“.

Tel. (8 386) 70 160

VšĮ IAE regiono verslo ir
turizmo informacijos centras
Taikos pr. 7, LT-31107 Visaginas